Jdi na obsah Jdi na menu
 


O NÁS

 restau-2.jpgHotelpension Srdíčko leží v překrásném Labském údolí, na pravém břehu řeky Labe, v rekreační oblasti ústečanů, v Chráněné krajinné oblasti v obci Brná, 4 km jihovýchodně od Ústí nad Labem a je z města běžně dostupný městskou hromadnou dopravou. V těsné blízkosti restaurantu vede cyklistická stezka, která spojuje Drážďany s Prahou. 600 m od Srdíčka jsou thermální lázně s tobogány a jinými atrakcemi, nad nimi se tyčí hrad Střekov. Ve městě Ústí nad Labem je možnost velkého množství kulturního a sportovního vyžití.

srdicko.png   podvee-1.jpg

159667-gallery1-q5h0o.jpgK Srdíčku neodmyslitelně patří také pobyt světoznámého spisovatele Karla Maye. Autor nejznámějšího románu Vinnetou zavítal do Ústí nad Labem poprvé v roce 1874. Po propuštění ze čtyřletého vězení za loupeže a krádeže, se Karla Maye ujal ústecký knihkupec Christian Krüger, a zaměstnal Karla Maye jako šéfredaktora tehdejšího německého odborného časopisu o dolech a hutích.

Podruhé pobýval Karl May v Ústí nad Labem v létech 1897-1898. V té tobě bydlel v Brné v hotelu Herzig. Zde také napsal méně známý román Vánoce.

01-kdo-by-je-neznal.jpg  karel-20may-20stena.jpg

V roce 1999 přešel restaurant Srdíčko do vlastnictví rodiny Polanských a byl postupně zrekonstruován do příjemného rodinného podniku s nádherným zahradním posezením s výhledem na řeku.

zahrada-1--4-.jpg labe-011.jpg

 

  Těšíme se na vaši návštěvu.